REDWELL SLOVENSKO

infrakúrenie… … a cítite sa dobre

Rondo 500 Zaruka na infrapanely 90 mesiacov WE 900-Monet-Madame Monet and Her Son WE 1100-Monet-Seaside at Sainte Adresse Popisovacia tabula Wellina

Tepelné vlny

Prečo je sálavé teplo príjemnejšie a lacnejšie ako bežné konvekčné spôsoby vykurovania?
Princíp sálového vykurovania je veľmi jednoduchý a obdobný spôsob vykurovania kachlovou pecou. Karbonové vlákno vo vnútry panelu prechodom elektrickej energie ohrieva povrch panelu na ňom vzniká sálanie vysokého stupňa účinnosti. Sálové teplo má oproti konvekčným spôsobom vykurovania niekoľko výhod:

  • sálanie ohrieva z väčšej časti rovnako ako slnko len pevné predmety a nie vzduch (cca 1-2°C)
  • od ohriatych stien, podlah, stropov a nábytku sa najskôr sekundárne ohrieva vzduch
  • nedochádza tak k cirkulácií vzduchu a nerovnomernému rozloženiu teplôt v miestnosti, zlepšuje sa tepelná pohoda a je teda možné vykurovať miestnosti na nižší stupeň celsia pri zachovaní príjemného pocitu tepla. Táto vlastnosť je jedným z mnohých faktorov na úsporu energie.
  • ďalším faktorom je efekt vysušenia steny, keď steny o vyššej teplote predávajú vlhkosť okolitému vzduchu a tím sa zlepšujú jeho tepelno-izolačné vlastnosti. Už nikdy pleseň v dome.

Čo je infračervené teplo a je skutočne zdraviu prospešné?
Infračervené teplo je bežnou súčasťou nášho života, slnko na nás žiari celým spektrom elektromagnetických vln a infračervená oblasť je len jeho malou častou.Infrapanely wellina pri povrchovej teplote cca 90 °C sálajú na vlnovej dĺžke cca 9-10um čo je potrebná zložka pre ľudský organizmus s vplyvom na rast buniek organizmu a psychickú pohodu.. Toto teplo je samozrejme vyžarované zo všetkých podobne teplých povrchov telies a teda je bežnou súčasťou nášho prostredia.

Prečo sú tepelné vlny vhodné pre vykurovanie?
Lepšia  tepelná pohoda, nízke prevádzkové náklady, suché steny bez plesní, minimálna cirkulácia vzduchu, rozdiel teplôt medzi  podlahou a stropom do cca 1°C, dlhá životnosť a prevádzková spoľahlivosť, perfektný dizajn, minimálne priestorové nároky a ďalšie výhody prinášajú  zákazníkom nový spôsob vykurovania bez kompromisov.